Lock iconRectangle 1Rectangle 2 + Rectangle 2 CopyShapeRectangle 1
Zvoh Night Attack 2016

potopis -

V soboto, 6.2.2016 je na Krvavcu potekal že drugi Zvoh Night Attack. Kot že ime pove, je šlo za večerno dogajanje s štartom pri zgornji postaji gondole (1477 m) in ciljem na vrhu Zvoha (1971 m). V slabih 3 kilometrih, smo tekmovalci premagali okoli 500 m višinske razlike.

Letos sta bili na sporedu dve kategoriji, tekači in turni smučarji in mnogi smo ugibali, kdo bo prvi prišel v cilj.

Ob 17:30 smo se pognali v strmino. Od sedežnici Tiha dolina so se hitro naredile razlike med »profesionalci« in rekreativci in vsak je po svojih najboljših močeh grizel proti vrhu. Ko smo premagali prvi klanec in dobrih 100 m višine, smo na plaži malo nadihali. Takrat se je začelo zares in vedeli smo, da smo se dobro ogreli za nadaljevanje. Pod sedežnico Zvoh smo se ob baklah podali naprej. Sledil je najstrmejši del proge in strmina je prenehala šele malo pod vrhom. Sledil je še ciljni šprint in vhod v cilj.

Odsmučali smo nazaj do plaže, kjer smo se še malo podružili in počakali na razglasitev najboljših.

Letos je zmagal tekač z nekaj sekundno prednostjo pred turnim smučarjem. Kako pa bo naslednje leto?